Menu

Úvodní stránka

Mé služby

E-shop

N

Reference

O mně

Kontakt

Blog

Služby

3 tipy k pohodlnému SEDu TOBĚ NA MÍRU: webinář zdarma s možnostmi, jak v sedu neustrnout a ZŮSTAT V POHYBUMé služby

1. Poradenství

1. Péče o tebe

Cítíš občas bolest při pohybu jako je běh, chůze či jiné sportovní činnosti, které máš rád/a a nechceš se jich vzdát? V práci hodně sedíš a nemůžeš najít tu „správnou“ pozici? Navíc už nemáš tolik času na pohyb jako dříve? Chybí Ti energie? Chceš se už konečně nastartovat?

Pomohu Ti obohatit kompenzační cvičení k Tvé pracovní i sportovní zátěži na míru. Navedu Tě, jak objevovat své možnosti, abys měl/a z pohybu větší radost a cvičení tak bylo efektivnější. Provedu Tě změnami po úrazu či operaci, abys měl/a nástroje k péči o své tělo nejen pohybem, ale i v klidu.

2. Péče o rodinu

V průběhu těhotenství se mohou objevit potíže v oblasti beder. Hůře se Ti dýchá a tuhne šíje? Nevíš, který pohyb a cvičení je pro Tebe vhodné v průběhu těhotenství či po porodu? Všude se píše něco jiného, a ty nevíš jakými radami se řídit? Cítíš se dobře, a tak nechápeš, proč bys měla přestávat s činnostmi, které máš ráda?

Opečuji Tvé bolesti svým dotekem a pomocí pohybu Tě provedu změnami v těhotenství i po porodu. Pohybem můžeš poznávat své měnící se tělo a reagovat na intenzitu zátěže. Získáš tak důvěru v to, co můžeš dělat bezpečně, a cítit klid.

Zkusím vás, maminko a tatínku, inspirovat při péči o miminko o dotekové hry s vahou těla, pro jeho lepší uvědomění si sebe sama v prostoru. Současně vás naučím jakou intenzitu doteku použít, abyste se cítili jistě. U větších dětí obohacuji pohybový rejstřík nejen o dotekové hry, ale i vědomé rozvíjení pohybu, a propojení celého těla pro efektivnější a šetrnější zátěž, ideálně ve spolupráci se zázemím sportovního oddílu či klubu.

dagmar moc kralova cz pro lektory Dagmar Moc Králová

2. Ošetření TRAGER®

Cítíš v těle neklid, neboť vnímáš příliš mnoho nepříjemných pocitů jako bolest či strnulost, a nevíš, jak to vypnout? Už si pomalu zvykáš na neustálou přítomnost bolesti v některých částech těla? Přemýšlíš občas, jestli je vše v pořádku, a pak se v hlavě rozjede koloběh tragických scénářů, který vše jen zhorší? Některé části těla jako by ani nebyly Tvé a cítíš, že i pohyb v nich je kostrbatý? Chybí Ti ladnost a sebejistota v pohybu?

V rámci ošetření metodou Trager®, šetrně oživujeme jednotlivé vrstvy napětí. Postupujeme tkáň po tkáni, od povrchu do hloubky. Využíváme specifické frekvence pohybu, kterým společně nasloucháme formou respektujícího doteku.

dagmar moc kralova cz pro terapeuty scaled Dagmar Moc Králová

3. Workshopy

Na rozdíl od individuálních setkání nabízí workshopy možnost sdílení v menší skupince přibližně 10 lidí. Slovní sdílení není povinné. Vše je jen nabídka, kterou můžeš a nemusíš využít.

Vnímám jako užitečné i pouhé sdílení ve smyslu bytí ve společnosti. Pobyt v klidném a mírutvorném prostředí je užitečné ve chvíli, kdy si člověk připadá sám, a tak trochu jako „marťan“. Tvoříme prostředí bez hodnocení, s přijetím naší různorodosti. Inspirujeme se navzájem. Kdykoliv se cítíš ve skupině v nepohodě, můžeš klidně opustit prostor.

Obsahově všechny workshopy spojují základní principy vnímání těla: komfort – bezpečí, opora – dotek, váha těla – gravitace, pohyb – vlnění.

Dopolední 4hodinový blok 1000 Kč/osoba

1000 Kč (v případě pozvání do studií se cena může lišit dle podmínek studia)

Víkendové lektorné

5000 Kč/dopolední 4hodinový workshop (v případě pozvání do studií se cena může lišit dle podmínek studia)

4. Uveleb se v sedu

Jsi přesvědčen/a, že u práce sedíš „správně“ a i přesto se necítíš pohodlně? Vrtíš se a nesoustředíš se na činnost, kterou právě vykonáváš? Nebo se naopak do práce tak ponoříš, že ani nevnímáš jak se tělo na židli „sesouvá“ a pak horko těžko vstáváš? Musíš po práci rozhýbávat krk, oblast mezi lopatkami, nebo bedra?

Ani home office není ideální pokud doma nedisponuješ kvalitním vybavením, aby se Ti dobře sedělo a celkově dobře pracovalo.

Cyklus webinářů Uveleb se v sedu je rozdělen do 6ti témat. Každé téma zahrnuje praktické kroky tak, aby sis nastavil/a své pracovní místo velmi jednoduše třeba i v kuchyni u jídelního stolu. Mezi jednotlivými tématy budeš mít minimálně měsíc na prověření a zakomponování kroků v běžném životě.

Seznámím Tě s prvky mechaniky Tvého těla, aby sis mohl/a upravit své místo kdekoliv. Velmi důležitou složkou je vnímání, jak se v tomto novém prostoru cítíš. Získáš informace a jistotu, čím se u výběru všech pomůcek řídit.

Povíme si o typech sedu dle typu činnosti. Jak při hloubavé činnosti, která klade jiné nároky na pozornost a sed, tak i při činnosti rutinní, která nevyžaduje příliš soustředění a i sed zde může mít jiné parametry.

Toto vše je doplněné o krátká praktická cvičení, která budeme zařazovat v průběhu týdne, abychom mohli vykompenzovat, když se do práce zabereš příliš.