Všimni si, jak sedíš

Vytvoř si pracovní prostředí, které Ti pasuje

23.5.2023

P4032864 2 scaled Dagmar Moc Králová

Proč se účastnit jednotlivých témat?

u

Přestože máš drahou židli a různé pomůcky, bolí Tě bedra a bolest vystřelí občas i mezi lopatky?

u

Volíš různé typy sedu, ale i přes to ti trne krk, bolí Tě za očima nebo se Ti hůř dýchá a pálí Tě na hrudi?

u

V sedu neposedíš, ošíváš se a nemůžeš najít klid pro delší a soustředěnější práci?

Každé téma Ti formou webinářů přinese praktické kroky, které můžeš zapracovávat a testovat minimálně měsíc. Poté se můžeš přidat k dalšímu tématu. Láka-li Tě rovnou celý cyklus Uveleb se v sedu, můžeš si ho projít zde.

Pojď se nechat inspirovat

První téma Všimni si, jak sedíš zahrnuje 2 webináře a možnost sdílení a konzultací prostřednictvím FB skupiny Laskavě DO POHYBU

V jednom webináři se podíváme na zoubek parametrům Tvého těla. Jak lze Tvé tělo uvelebit v pracovním prostředí a necpat ho na sílu pod nízký stůl například.
Ve druhém webináři pak zabrouzdáme do vod míry soustředění při jednotlivých Tvých specifických pracovních činnostech. Soustředění je totiž někdy tolik, že se od těla jednoduše odřízneme.

… slovy mých klientů …

Pokud chcete jít do hloubky a najít i odstranit příčinu problémů a bolestí, nejen klouzat po povrchu a stále dokola pouze potlačovat vnější projevy, Dáša vám dokáže nabídnout citlivou a empatickou pomocnou ruku. Nic nevnucuje, ale ukazuje možnou cestu a krok za krokem ji s každým trpělivě projde. Má to zkrátka nejen „v malíčku“, ale ve všech svých zlatých prstech.

Jana Vašinová

jazyková editorka

Účastnil jsem se práce s tělem vedeného paní doktorkou a jsem velice rád za vytržení z každodenního shonu. Přineslo mi velké připomenutí, jak moc důležité je se nenechat strhnout stresem okolo a vnímat detailně své tělo a propojení s psychickým rozpoložením. Tato tělesná práce byla z mého pohledu ideální formou – ani příliš „ezoterická“ a na druhou stranu nejen zaměřená na tělo/fyzično.

Ondřej Nevělík

sportovní lezec, director, software engineering

Dáša Moc Králová mi ukázala jiný přístup, na jaký nejsem z praxe zvyklá. Líbilo se mi, jak pouhým slovním vedením nebo minimální silou dokáže tak ovlivnit co se v nás děje. Osobně pozoruji už delší dobu, jak se nemohu optimálně nadechnout do hrudníku, tak jak bych chtěla, jak je to ideální, jak nás to učili, jelikož mi při pokusu o plnohodnotný nádech vystřelí bolest ze žebra přes rameno až do krku. Během práce s dechem v průběhu vedení Dáši se ani nevím jak něco změnilo a já se po dlouhé době opět zhluboka nadechla bez bolesti a dozvěděla se, jak se svým dechem můžu nenásilně pracovat. Jako plus hodnotím osobnější přístup lektorky. Celkově to byl velmi příjemně strávený čas a mohu jenom doporučit.

Michaela Šarmírová

fyzioterapeutka

Webinářem Tě provede

P4033027 2 Dagmar Moc Králová

Dagmar Moc Králová

Od roku 2006 v praxi pracuji s různými typy nekomfortu těla jako je napětí svalů omezující pohyb, nemožnost se plně nadechnout, horší relaxace i spánek. To vše díky práci s dotekem a přípravě na práci fyzioterapeutky. Od roku 2012 v rámci projektu PROžij POHYB provázím vnímáním těla a jeho signály. Sbližuji tak řeč těla s tím, jak na tyto tělesné procesy reaguje naše mysl formou strachu, paniky či zloby v míře, která tělu neslouží. Díky posledním 2 letům a rozšíření práce z domu téměř s každým v praxi ladím možnosti pohodlného pracovního místa v domácím prostředí. Posbírala jsem tak základní tipy k jednotlivým částem těla v kontextu s umístěním židle, stolu či PC tak, aby sis mohl(a) poskládat své vlastní místo Tobě na míru. Bez předražených pomůcek.

Zajímá mě..